Weź udział w badaniu naukowym

Do udziału w badaniach naukowych prowadzonych w naszym Laboratorium zapraszamy osoby, które zechcą opowiedzieć różne historie ze swojego życia. W niektórych badaniach opowieści te nagrywamy, w innych prosimy o ich napisanie. Gdy mamy już odpowiednio duży zbiór takich opowiadań, czyli narracji, rozpoczynamy ich analizę – szukamy podobieństw i różnic między tym, w jaki sposób różni ludzie opowiadają o swoich doświadczeniach i jak to się wiąże z różnymi ich właściwościami. Bardzo zachęcamy do udziału w naszych badaniach!

Aktualnie prowadzimy następujące badania, w których można wziąć udział:


“Opowieści o wydarzeniach z życia”

KOGO ZAPRASZAMY: Osoby dorosłe, mieszkające w Poznaniu i okolicach, które będą mogły poświęcić mniej więcej godzinę na udział w badaniu.

TWOJA ROLA: Każdy uczestnik poproszony będzie o opowiedzenie kilkunastu wydarzeń z życia. Sam będzie decydował o tym, jakie historie opowie. Dotyczyć będą one różnych aspektów życia, zarówno pozytywnych jak i negatywnych oraz planów na przyszłość. Po wywiadzie uczestnik badania poproszony będzie o wypełnienie kwestionariusza składającego się z pytań zamkniętych.

CZAS I MIEJSCE: Przewidziane jest jedno spotkanie, które odbędzie się w Laboratorium Badań Narracyjnych, w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, ul. Gen. Kutrzeby 10 i potrwa około godziny.

Aby zgłosić chęć udziału w badaniu i ustalić termin spotkania napisz do nas: badanianarracyjne@swps.edu.pl

W zamian za udział w badaniu każdy z uczestników otrzyma bon Sodexo o wartości 50 złotych do wykorzystania w akceptujących ją punktach (lista tych miejsc dostępna na stronie https://dlaciebie.sodexo.pl/kupony/).

Procedura badania została zaakceptowana przez Komisję ds. Etyki Badań Naukowych. Badanie ma jedynie cel naukowy oraz wszystkie zebrane i zarejestrowane w nim dane zostaną wykorzystane jedynie w celach naukowo-badawczych. Żadne dane umożliwiające identyfikację uczestnika nie będą nigdzie publikowane


“Cechy i opowieści”

KOGO ZAPRASZAMY: Osoby dorosłe, posługujące się jęz. polskim, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania.

TWOJA ROLA: Badanie polega na wypełnieniu on-line kilku standardowych kwestionariuszy, oraz napisaniu krótkich relacji z sześciu istotnych w Twoim życiu wydarzeń. Każda z tych relacji powinna mieć objętość kilku krótkich akapitów (nie więcej niż 1 strona znormalizowanego tekstu).

Najlepiej wziąć udział w badaniu używając komputera z systemem Windows i przeglądarką IE (Edge), Chrome lub Firefox. Po kliknięciu w link ankieta może się ładować przez kilka sekund, ale po chwili zostanie uruchomiona i będzie można wziąć udział w badaniu.

Badanie zajmuje zwykle około 45-60 minut. Rozpocznij udział w badaniu wtedy, gdy masz co najmniej 60 minut czasu, w którym możesz skupić się wyłącznie na czytaniu pytań ankiety i odpowiadaniu na nie.

Procedura badania została zaakceptowana przez Komisję ds. Etyki Badań Naukowych. Badanie ma jedynie cel naukowy oraz wszystkie zebrane i zarejestrowane w nim dane zostaną wykorzystane jedynie w celach naukowo-badawczych. Badanie jest anonimowe. Na podstawie odpowiedzi udzielonych przez Ciebie oraz innych uczestników badania przeprowadzona zostanie analiza danych. Wnioski wyprowadzone z tej analizy będą dotyczyły wszystkich uczestników badania razem, a nie poszczególnych osób. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz przerwać badanie. Badanie przerwane, zostanie w całości anulowane.

Aby wziąć udział w badaniu, kliknij w link https://pbp.swps.pl/meeta/vt9znqis1